Відвідавши стейк-хаус хоча б одного разу, багато гурманів замислюються про домашнє приготування стейків. На перший погляд нічого складного немає – купи м’ясо, знайди хороший рецепт в інтернеті і готуй за інструкцією. Але не все так просто. Смак отриманої страви залежить від обраного м’яса. Тому, потрібно чітко знати, які породи бичків найкраще підходять для приготування соковитих та ароматних стейків.
У цьому матеріалі ми зібрали докладний огляд кращих 10 порід бичків м’ясних порід, які використовуються в стейк-хаусах при приготуванні класичних та альтернативних стейків.
1. Абердін-ангуська
Безрогі корови рудого чи чорного кольору, м’ясо яких відрізняється високою мармуровістю. При правильному догляді та відгодівлі, можна отримати преміальні відруби з найтоншим жировим прошарком, ніжним і дуже соковитим м’ясом. Це шотландська порода, яка набула популярності по всьому світу. Нині нею активно займаються аргентинські, новозеландські, австралійські та американські розводчики.
2. Шароле
Шаролезька порода відрізняється білим або кремовим забарвленням, досить великою вагою та підвищеним виробленням білка. М’ясо шаролезських бичків має помірну жирність та відмінну мармуровість. Витримуючи близько трьох тижнів, можна отримати ідеальну яловичину для стейків. Це бургундська порода, яка набула поширення в Америці, Канаді, Австралії та багатьох інших країнах, включаючи Європу.
3. Лімузинська
Лімузинські бички мають коричневий відтінок забарвлення, а також дуже соковите та ніжне м’ясо. Це французька порода, яка набула популярності по всьому світу, особливо в Португалії, Австралії та Латинській Америці. Яловичина має різні ступені мармуровості, залежно від частини туші.
4. Кіанська
Білі бички Кіанської породи мають ніжне м’ясо з мінімальною кількістю жиру та не надто вираженою мармуровістю. Вони м’язисті, що забезпечує високу якість яловичини. Порода набула особливого поширення в Америці та Італії. Також породу часто схрещують з іншими м’ясними породами, включаючи герефордську та абердин-ангуську.
5. Герефорд
Герефордські бички мають чорне або руде забарвлення з білими підпалинами. Це м’ясна порода, яка поширилася по всьому світу, зайнявши одне із найважливіших місць на світовому ринку м’яса. Якщо правильно доглядати та відгодовувати породу, її м’ясо дає чудову мармуровість. Англійська порода набула особливої популярності в Америці, Канаді, Новій Зеландії, Австралії та інших країнах по всьому світу.
6. Шортгорнська
Корівки із шортгорнської породи було виведені у 70-х роках минулого століття. Сірого, рудого та білого забарвлення, шортгорнські бички дуже мускулисті та швидко набирають вагу. Ця порода також відноситься до найбільш використовуваних у світі, адже поширилася практично на всі англомовні регіони, Південну Америку і навіть Зімбабве.
7. Обрак
Рудого кольору, бичків породи Обрак прийнято розводити в гірській місцевості, де вони набрали достатню мускулатуру та вагу на раціоні з трав. Така відгодівля дозволяє отримати м’ясо з дуже насиченим яловичим ароматом. В основному їх розводять на півдні Франції, але вони є і в інших країнах, таких як Америка, Британія, Німеччина і т.д.
8. Базаська
Графітно-сірі, базаські корови мають середній зріст та досить велику вагу. Їх м’ясо досить мармурове, ніжне і якнайкраще підходить для стейків та антрекотів. На одній із с/г виставок, колишній президент Франції оцінив Базаську породу, як мало поширену, але одну з найкращих французьких порід. Вона набула найбільшого поширення саме на території Франції.
9. Червона лугова (Мінсько-Анжуйська)
Руді бички з великими білими плямами вважаються однією з найбільших м’ясних порід у світі. Червона лугова порода відрізняється дуже смачним та соковитим м’ясом з відмінною мармуровістю і насиченим смаком. Їх вивели у Франції у Валі де ла Луар, де й досі розводять їх більшу частину. Також порода поширилася в Америці, Австралії та Канаді.
10. Вагю
Японська порода Вагю включає яловичину від чотирьох порід: короткорогої, безрогої, коричневої та чорної. Це м’ясо прийнято їсти сирим, а якщо використовувати його для приготування стейків, то краще зупинитись на ступені прожарювання rare, у крайньому випадку – medium rare. Також цю породу часто схрещують з іншими, особливо в Америці та Австралії. Представники породи у Європі пішли від американських, а не японських бичків.